Atsauksmes par kursu GAPS uztura apmācības grupā #1

Lielākie ieguvumi kursa laikā

Ieguvums Nr 1 - tik ļoti vērtīgās lekcijas ar viegli uztveramu informāciju par ne tik vienkāršajiem procesiem mūsu ķermenī. Šo lekciju rezultātā ieguvums ir gan jaunas zināšanas, gan dziļāka izpratne par jau zināmo. Neatsverami vērtīgas bija arī iknedēļas Zoom sarunas un Silvijas atbildes uz dalībnieku jautājumiem.
Pirms pieteikties GAPS uztura apmācību kursam, uzdevu jautājumu Silvijai – ar ko gan šis kurss atšķirsies no GAPS grāmatas satura? Jo pirmā doma bija, ka kursā tiks vairāk vai mazāk pārstāstīts un izrunāts GAPS grāmatas saturs. Tagad, kad kurss jau noslēdzies, varu teikt, ka šis kurss nevienā brīdī nav bijis kā grāmatas satura pārstāstīšana vai komentēšana. Tas ir bijis varen’ jaudīgs kurss, kurā Silvija caur garām un plašām lekcijām ir devusi stipri plašāku un detalizētāku informāciju, nekā tā ir lasāma GAPS grāmatā.
No šī kursa ir iegūtas ne tikai jaunas zināšanas un dziļāka izpratne par jau zināmo attiecībā uz mūsu organisma darbību, bet arī praktiskas iemaņas pagatavot dažādus vērtīgus produktus. 

Citu grupas dalībnieku darbošanās un dalīšanās pilnīgi noteikti dod impulsu čaklāk darboties arī pašam. Noteikti nenovērtējama ir gūtā izpratne par dažādiem procesiem mūsu gremošanas sistēmā un par veselību kopumā.

       / Santa Grīnvalde /

 • Zināšanas par GAPS uzturu, zarnu traktu un cik ļoti svarīgi ir ne tikai tas, ko mēs ēdam, bet arī tas, kas mūsos asimilējas. Par to, kā izmainot uzturu, mēs varam uzlabot savu veselību
 • Liels ieguvums ir domubiedri, kas iet līdzīgu ceļu un prieks, ka cilvēku domāšana mainās, par to, ka nav tādas vienas receptes, vai uztura piramīdas, kas der visiem.
 • Izmainot ēdienkarti, mana āda vairs nav tik sausa, nepūšas vēders un mazinājušies karstuma viļņi.
 • Paldies arī visiem grupas biedriem par kopā būšanu un dalīšanos, jo grupā viss ir daudz jaudīgāk.

        / Skaidrīte /

 • Uzlabojās pašsajūta
 • Ievērojami pavairojās enerģija
 • Ievēroju izmaiņas ārējā izskatā: no sejas pazuda rīta tūska
 • Samazinājās mēles aplikums
        / Gunta Ozoliņa /

 • Sapratu, ka viss sākas ar vēderu. Vai lietoju pārtiku, kas vajadzīga manam ķermenim
 • Ieguvu sīku informāciju, kā uzturs tiek pārstrādāts
 • Ko saliktie un vienkāršie cukuri nodara veselībai
 • Kā pagatavot garšīgu un veselīgu uzturu
 • No ādas nogāja daudz uzaugumi
 / Tālivaldis Vēsmiņš /


 • Mainījies uzskats par taukiem, olām
 • GAPS uzturs notur ķermeņa temperatūru tuvu 36.6 (pirms tam bija knapi 35)
 • Zināšanas par gremošanas procesiem organismā

        / Inga Niparte /

 • Cerība
 • Informācija
 • Mērķis
 • Mūsu ģimenē aug 3 bērniņi ar autiskā spektra traucējumiem. Bijām novesti līdz pašai apakšai bezcerībā, bezspēkā, depresijā, miega deficītā. Šis kurss mums ir devis loģisku informāciju un cerību, kuru mūsu ģimene pārvērta par mērķi - ir iespējams uzlabot mūsu bērnu stāvokli. No kursā pieteikšanās brīža, ievērojām GAPS pamatdiētu uz 100% un pēc pirmā mēneša ir jau vērojams progress. Mēs beidzot varam izgulēties un mājās vairs nav ikdienas "viscaurdienas" kliegšanas jeb beidzot neprasās vairs pēc kādām skaņu slāpējošām austiņām. Esmu pateicīga, ka salikās apstākļi un informācija atnāca tieši tad, kad atnāca. Apstākļu sakritību (kuri tai mirklī šķita nepatīkami un apgrūtinoši) izmantojām savā labā, ļoti lietderīgi. Tagad atskatoties varu novērtēt, ka viss notiek tā kā tam jānotiek un notiek uz labu.

  / Daiga Mieze /

 • Samazinājušies kādi pāris kg
 • Esmu gatava doties tālāk uz INTRO GAPS
 • Nomainījusies ēdienkarte un parādījusies cerība kādreiz justies enerģiskāk
 • Mazinājusies kāre uz saldumiem
 • Radusies lielāka izpratne par ķermeņa procesiem.
 • Sirsnīgs, paldies, par šo kursu, jaunajām zināšanām, ieinteresētību un atsaucību! Prieks par to, ka GAPS uztura programma ir ieviesta arī Latvijā, dodot cerību un iespēju sakārtot un uzlabot veselību cilvēkiem, īpaši gadījumos, kad tiek uzskatīts, ka veselības stāvoklis nav uzlabojams, kā piemēram, autisma, UDHS, u.c. gadījumos. Prieks, ka šīs uzturas programmas ietvaros cilvēka ķermenis tiek skatīts kā vienots kopums.

        / Ilze Pīpkalēja /

Atsauksmes par INTRO GAPS Izaicinājumu

Iespējams, viena no jaudīgākajām zinātniski pamatotajām uztura izmaiņu pieredzēm manā dzīvē. Ļoti vērtīgs instruments, ko lietot savas un sev tuvu cilvēku dzīves kvalitātes uzlabošanai. Jūtos bagātīgi apdāvināta ar pieredzi un informāciju. Sirsnīgs paldies par to ko dari! Man grūti atrast vārdus, par to cik pozitīvi, tas var ietekmēt individuāli un sabiedrības veselību kopumā. Esmu pateicīga par visu ko dari! Pateikt paldies ir nepateikt neko!  

 / Alise Aresa /


Iepazinu GAPS filozofiju, tauku vielmaiņu un to nozīmi. Uzlaboju savu fizisko un emocionālo labsajūtu. Pazuda kāre pēc saldumiem un našķiem starp maltītēm. GAPS manā dzīvē ir ienācis uz ilgu laiku. Tas, ko esmu ieguvusi INTRO GAPS laikā, gribu saglabāt un nezaudēt - vieglu sajūtu ķermenī, labu garastāvokli, labu miegu, enerģiju, dienu bez vēlmes pēc našķiem. Maltītes vienkāršas un garšīgas, kas tiek pagatavotas no svaigiem produktiem un remdē izsalkumu un apmierina garšas kārpiņas.  / Inese Groza /

Ieguvu ļoti vērtīgas zināšanas par to, cik ļoti uzturs ietekmē mūsu veselību. Nekad nebiju iedomājusies, ka garīgā veselība ir atkarīga no pārtikas, ko apēdam. Uzzināju un iemācījos daudzas jaunas receptes. Ļoti vērtīgs kurss, ko vajadzētu likt skolu programmās.  / Ilze Jankovska /


Silvija ļoti patīkamā, pamatotā un akurātā veidā izmainīja manu uztveri par uzturu. Es novērtēju, ka GAPS pie manis atnāca īstajā laikā un vietā - tagad, atskatoties uz mēnesi, kurā 100% ievēroju GAPS ēšanas pamatprincipus, varu teikt, ka tas ir bijis viens no vērtīgākajiem laikiem manā dzīvē. GAPS pamatprincipi tagad ir kopā ar mani vienmēr, par ko esmu bezgala pateicīga un no sirds varu ieteikt šo "ceļojumu" ikvienam. Tas ir jāpieredz katram pašam, to nemaz nevar tā vārdos ietērpt. Paldies Silvijai par darbu, kas tiek darīts visas sabiedrības labā. 

 / Keitija Sāra /Uzturzinātnieces Silvijas Ābeles darbs, radot iespēju pietiekami īsā laikā apgūt Intro GAPS kursu veselības atgūšanā, ir liela vērtība. Mūsu Nacionālais Dārgums! PALDIES! 

/ Inga Dālmane /
Iesaku iepazīties gan ar Silviju, gan GAPS dzīvesveidu ikvienam. Nav jābūt slimam, lai šo mācītos un īstenotu ikdienā. Taču redzu šo kā iespēju, lai iemācītos vērot un just savu ķermeni un tā dotos signālus. Lai pēc tam jau kārtotu savu veselību. INTRO GAPS posmi nebija grūti, jutos vienmēr paēdusi. Esmu priecīga un pateicīga, ka piedalījos. Priekš manis vēl nekas nav beidzies, šis ir dzīvesveids kas man ļoti simpatizē un ķermenis atsaucas. Paldies Silvijai par sirsnīgo, cieņpilno un atbalstošo attieksmi visa kursa laikā. Paldies, ka dalies ar savām zināšanām un palīdzi katram, kurš jautā un vēlas uzzināt. Uz veselību! 

/Nora Kaņevska/


 • Silvija ir Latvijas holistikās medicīnas gaismas stars, kas beidzot paskatās uz cēloņiem nevis tikai simptomiem. Es tiešām lepojos, ka mums valstī ir šāds speciālists. /Liene/
 • Paldies, Silvija, par tik informatīvi bagātu kursu, pamatīgi izstrādātiem tā izzināšanas materiāliem dažādos formātos, pastāvīgu atbalstu un dinamisku grupas vadīšanu! / Marika Dukaļska /
 • Esmu ļoti priecīga, ka man bija iespēja piedalīties Intro GAPS izaicinājumā un, praktiski darot un mācoties, soli pa solim atveseļot savu zarnu traktu, tādējādi jūtoties daudz labāk, možāk, vieglāk. Tas ir vērtīgs ieguldījums manā veselībā un labsajūtā. Tas ir to vērts pamēģināt! / Tabita Pirtniece /
 • GAPS ir kurss, kuru būtu jāiziet katram, kas vēlas būt vesels, laimīgs un slaids! Katram novēlu - sakārtot domas, nervu sistēmu un gremošanu! / Irēna Vaivode /
 • Paldies par svarīgo informāciju! Bija sajūta, ka GAPS ir laba iespēja pašam sev palīdzēt, arī iepazīt ķermeņa reakcijas. Lai arī piedalījos izaicinājuma pēc, lai komentētu klientu (bērnu) vecākiem ieguvumus, izmainot ēdienkarti, ieguvu labas idejas, enerģijas restartam, vitalitātes uzlabošanai, arī idejas ēdiena gatavošanai. / Zane Zamberga /

 • INTRO GAPS dod iespēju un liek uz ēdienu paskatīties no cita skatupunkta - ēdiena vieta un ietekme uz organisma darbību kopumā. Jaunas (vai sen piemirstas) garšu kombinācijas. Ikdienas maltītes viegli un ātri. Teorijas un zināšanu realizācija praksē (ēdienos). Svarīgi - būt gatavam eksperimentiem. Paldies !    / Inese /


Šis kurss man ir devis izpratni par zarnu trakta nozīmīgumu manā veselībā. Silvijas Ābeles profesionālā pieeja, padziļinātais informatīvais materiāls un praktiskās nodarbības nostiprināja manu pārliecību par GAPS iedarbību uz cilvēka organismu. Līdz ar šo projektu ir mainījušies mani ēšanas paradumi un attieksme pret ēdienu. Esmu ieguvusi kaudzi ar veselīgām un garšīgām receptēm, kas manu ēdienreizi un ikdienu padara baudpilnu. Šis projekts nav tikai par ēdienu, tas ir par dzīves kvalitāti un sajūtām. PALDIES, SILVIJA.  

/ Zina Mūrniece /Dēļ gremošanas traucējumiem bija bail piedalīties šajā izaicinājumā, bet uzticējos un pilnībā paļāvos Silvijas zināšanām. Ieguvu jaunu sapratni par cilvēka ķermeni. Silvijas aizrautīgā patiesības meklēšana uztura zinātnē un vienkāršie paskaidrojumi par sarežģītām lietām ļauj viegli saprast patiesību. Programmā ir daudz garas aizraujošas lekcijas un Zoom jautājumu atbilžu vakari. Silvija patiesi atbalsta katru dalībnieku un viņa īpašo veselības situāciju. Nenožēloju nevienu minūti, nevienu centu. 

/ Baiba Strazdiņa /


Atgriezos pie normāla ēdiena, uzlabojās pašsajūta, pamazām rodas vairāk enerģijas, aizmirsu par vēdera pūšanās problēmu, ieekonomēju naudu - buljons, tas ir tik garšīgi un lēti, pamazām uzlabojas atmiņa, sāku ēst mazākas porcijas, pārstāju ēst psiholoģiski, domāju, pirms kaut ko lieku mutē, pamazām samazinās svars. Ja Tu vēl domā par piedalīšanos, tad noteikti iesaku. Jo tikai Tu pats vai mainīt kaut ko savā dzīvē un veselībā! 

/Sabīne Klasa-Glasa/

 • Silvija, milzīgs paldies Tev par šo iespēju! Ļoti, ļoti novērtēju Tavu darbu! Tavas zināšanas, vēlme palīdzēt, spēja iedziļināties katra situācijā, ir apbrīnojama! Mani ieguvumi: labāka, sejas āda, labāks miegs, no rīta mostos izgulējusies, varu agrāk piecelties, vairs nesūdzos par hronisku enerģijas trūkumu. Un man ir jaunas receptes, kas garšo ne tikai man, bet arī pārējai ģimenei! Tagad saprotu un zinu, ka mana saldētava ir brīnumlāde, kur glabājas superprodukti mans ģimenes veselībai! / Laura Plūme /
 • Kurss bija ļoti interesants un piesātināts ar jaunu informāciju, kas lika aizdomāties. Noteikti ieteiktu izmēģināt šo kursu, ja vēlies uzlabot savu veselību! Ieguvumi no kursa - man bija labāks miegs, mazāk pūtās vēders, vairāk enerģijas un, protams, daudz jaunas informācijas par veselību, grupas vadītājas un pārējo dalībnieku atbalsts! / Ieva /


Lielākie ieguvumi kursa laikā - enerģijas pieplūdums, daudz, daudz pašgatavota, garšīga ēdiena, tauku kalni bez sirdsapziņas pārmetumiem, sadraudzēšanās ar fermentētiem dārzeņiem un pārsteidzošākais - pieaugušais leikocītu skaits, kas man pēc ķīmijterapijas kursa iziešanas turas ap/zem zemākās robežas. 

/ Līga Gudēvica-Liepiņa /Es no visas sirds pateicos Silvijai Ābelei par ļoti plašo materiālu un iedvesmojošo stāstījumu visa mēneša garumā! Es ieguvu ļoti daudz jaunas un noderīgas informācijas. Kursā uzzināju, kā pats var atveseļot savu gremošanas sistēmu. Priecīgi pārliecinājos, ka kopumā tauki ir labi (man jau bija tāda sajūta)! Uzzināju ļoti daudz jaunas lietas par uzturu, piemēram, par svaigpienu, taukiem, uztura bagātinātājiem. Sagaidām pavasari veseli un moži, ar veselām zarniņām, sakārtotu ķermeni un prātu! Mans kursa novērtējums - 10.

 / Vija Buša /GAPS ir mācības un mācīšanās dzīvot PA JAUNAM - uz mūžu - mūža garumā! Galvu reibinoši patīkami šo visu beidzot uzzināt - oficiāli un zinātniski (ne tikai no savām sirds pārdomām). Apbrīnojams Jūsu ieguldījums: darbs, mācīšanās un uzņēmība šo visu apgūt un pielietot - laist pasaulē - palīdzot cilvēkiem! 

/ Iveta Priede / • Lielākie ieguvumi kursa laikā - jauni ēšanas ieradumi, ko ieviesīšu arī ģimenē. Uzlabojies miegs. Video lekcijās iegūta fantastiska informācija par uzturu, par ķermeni, vitamīniem, taukiem - tas bija miljons.  / Sarmīte Jaunzeme /

 • Varu teikt, ka man ir DZĪVE pirms un pēc GAPS. Jaunatklāsme, saņēmu daudz vairāk kā spēju vispār iedomāties. Man ir visa kā tik daudz, ka vajag "etiķīti", lai spētu to visu "sagremot". Jau tagad, paklausoties pirmās lekcijas atkārtoti, es dzirdu un uzzinu vēl kaut ko pilnīgi jaunu. Caur jaunām zināšanām nāk dziļāka izpratne. Es sajutu līdz šim nebijušu mīlestību un pateicību pret ēdienu. Un to dod zināšanas, sapratne par kopsakarībām.  / Inga /
 • Esmu laimīga, ka esmu daļa no Silvijas cilvēkiem. Barojos ar zināšanām no viņas, kā mazs sūklītis. Paldies, Paldies, Paldies, ka virzi mūs būt veselīgākiem un laimīgākiem!   / Krista /

Atsauksmes par semināriem un lekcijām

Sirsnīgs paldies par pamatīgu skaidrojumu par zarnu traktu un tā ietekmi uz veselību. Paldies par konkrētiem piemēriem.  Šajā lekcijā ieguvu ļoti daudz informācijas par uzturu, tas ko skolā nevienam diemžēl nestāsta un nepraktizē. Uz šo lekciju un citām Silvijas lekcijām ir vērts iet, ja ģimenē ir rūpju bērniņš un arī jebkuram citam cilvēkam, informācija derēs JEBKURAM. Man pašai bija ļoti daudz noderīgas informācijas, gan sev, gan ko dot ēst bērnam un kā atveseļot organismu! Iesaku, iesaku, iesaku no visas sirds! Ieseko Silvijai un seko nākamajiem pasākumiem.

/ Laura Riekstiņa /


Ļoti noderīga informācija. Labs balanss starp teoriju un praktisko info. Liels Jums paldies par izglītojošo, ļoti aktuālo semināru!

/ Linda Irbe /


 • Liels paldies par lekciju! Liela pārliecība, ka esmu uz pareizā ceļa un uz labāku veselību. Novēlu, lai pēc iespējas vairāk cilvēkiem Jūsu zināšanas palīdz un daudzi Jūs sadzird!  / Inese Šteinberga /


Es ļoti novērtēju to, ko Jūs darāt cilvēku labā.

/ Alise Aresa /Nostiprināji manu pārliecību, ieguvu papildus zināšanas.

/ Linda Laganovska /Esmu sajūsmā par lekciju! Tā manā galvā uztaisīja īstu revolūciju! Tu tik vienkāršā un saprotamā veidā izstāstīji lietas, kam apkašā ir vesela zinātne, un Tavas zināšanas rada Tevis teiktajam lielu ticību un, ka tas tiešām tā ir! Kopumā ļoti jaudīga uzstāšanās, ļoti saprotama un tāda, kas tiešām liek sākt domāt!!! Paldies Tev supersirsnīgs, ka dalies savās zināšanās - Tu esi īsta bagātību lāde! 

/ Brigita Mironova /Ļoti noderīga informācija un beidzot es sapratu, kas ir kas:)) Jo tas informācijas apjoms, kas ir pieejams interneta vidē, ir tik liels, ka, pat cītīgi lasot, daudzas lietas paliek neizprotamas. Ļoti koncentrētā un saprotamā veidā man viss kļuva skaidrs un saprotams. 

/ Elīna Jansone /Silvija, paldies par to, ko dari! Bija riktīgi forši un noderīgi, pilnīgs un saprotamāks man skats uz GAPS. Pēc Tavas lekcijas esmu daudz ko izslēgusi no savas ēdienkartes, vienkārši nevaru vairs citādāk. Tu tik labi izstāstīji, ko kas dara mums vēderā. 

/ Evija Stočka / 
 • Liels paldies tev par brīnišķīgo nodarbību! Apbrīnoju tavu spēju ar vienkāršiem, saprotamiem piemēriem izskaidrot sarežģītas lietas. Pēc tavas nodarbības man kļuvusi daudz skaidrāka gan GAPS ideja, gan arī skaidrojums, kāpēc tas ir svarīgi.  / Agnija /


Silvija, liels paldies par saturīgo meistarklasi! Tu esi brīnišķīga pasniedzēja!  

/ Baiba Holma /

Atsauksmes par blogu www.curantur.lv


Esmu no visas sirds pateicīga Silvijai par visām zināšanām, kas publicētas un pieejamas ikvienam! GAPS diēta man ir pavērusi pilnīgi jaunu pasauli, daudz LAIMĪGĀKU pasauli! 5 gadu vēdera mocības nu ir pierimušas un GAPS diēta ar katru dienu man palīdz justies arvien veselīgākai, stiprākai un laimīgākai! Ievēroju diētu tikai dažas dienas, bet GAPS diēta ir darījusi brīnumus un es jau tagad jūtos kā no jauna piedzimusi! Un tas viss pateicoties Silvijai! 

/ Anna Krūmiņa /Pirkumu grozs