Laba diena, jūsmājās!
Mani sauc Silvija Ābele, esmu Rīgas Stradiņa Universitātes (RSU) 4. kursa studente Bakalaura programmā Uzturs un savā Bakalaura darbā plānoju izpētīt, vai ar piemērotu uzturu bērniem ar uzmanības deficītu un/vai hiperaktivitāti (UDHS/UDS) var palīdzēt mazināt simptomus un justies labāk.
Šobrīd novembrī tiek kārtota RSU Ētikas komisijas atļauja pētījuma veikšanai. Bet atļaujos jau laicīgi publicēt informāciju par pētījumu, lai varu apzināt iespējami daudz ģimenes.
Paldies, ka padalīsies ar šo ierakstu, lai tas sasniedz iespējami vairāk ģimeņu, kas audzina bērnus ar UDHS un kas meklē, kā palīdzēt savam bērnam.
Ja ir interese par pētījumu un/vai vēlme tajā piedalīties, droši man var rakstīt tepat vai izmantot zemāk norādītos kontaktus.
KĀDS IR PĒTĪJUMA MĒRĶIS ?
KAS un KAD VEIKS
PĒTĪJUMU ?
KAS VAR PIETEIKTIES PĒTĪJUMAM ?
KAS BŪS JĀDARA, PIEDALOTIES PĒTĪJUMĀ ?
KAS IR UDHS ?
UDHS ir saīsinājums no vārdiem Uzmanības Deficīta un Hiperaktivitātes Sindroms. Mūsdienās UDHS aprakstā ietverti vairāki uzmanības traucējumu veidi. Daži no tiem var būt raksturīgi bērniem ar pārmērīgu kustību aktivitāti, citi - ar nespēju koncentrēties.
Uzmanības deficīts var izpausties ļoti dažādi
Kā var izpausties Hiperaktivitāte
UDHS nav tikai neiroloģiska problēma vai smadzeņu darbības īpatnības, UDHS ietver visu bērna organismu. Organisma bioķīmija un daudzi organismā notiekošie procesi ietekmē smadzeņu darbību, to spēju mācīties, noturēt uzmanību, bērna uzvedību. Tāpēc pirmais solis ir optimāli sakārtot bērna uzturu.
Uztura izmaiņas var ietekmēt organismu vairākos aspektos
KAS IR GAPS / SCD ?
KAS TEV JĀDARA, JA VĒLIES PIEDALĪTIES ?
Ja vēlies uzzināt vairāk par pētījumu un/vai apsvērt piedalīšanos pētījumā, droši man var rakstīt tepat vai rakstīt uz e-pastu [email protected], vai zvanīt 29912314
PAR MANI
Esmu ķīmijas zinātņu doktore ar 20+ gadu akadēmisko pieredzi, bet nu jau vairāk kā 10 gadus studēju par veselību un par savu misiju esmu izvēlējusies palīdzēt cilvēkiem atgūt veselību, izmantojot holistisko pieeju, kas cita starpā ietver arī uzturu un uztura terapiju.
Man ir Veselības zinātņu maģistra grāds Uzturzinātnē, šobrīd esmu Latvijā vienīgā GAPS konsultante (GAPS – Gut and Psychology Syndrome), kas padziļināti mācījusies par samazināta ogļhidrātu satura uzturu un tā potenciālu veselībā, tai skaitā, uzmanības deficīta un hiperaktivitātes simptomu mazināšanā.
Īpaša manu interešu joma ir vēlme palīdzēt bērniem arī ar autiskā spektra traucējumiem, mācīšanās grūtībām, uzvedības problēmām, ko pētīju arī savā Maģistra darbā. Labos šī pētījuma rezultātus var izpētīt zemāk norādītajās saitēs
Pateicos par atbalstu Intelekta attīstības centrs un personīgi Oskaram Grīslim.
Pateicībā,
Silvija Ābele